Under Bygg Reis Deg 2025 deltok NCC på Bygg Camp – et rekrutteringsarrangement der 1.200 skoleelever fikk oppleve byggenæringen på nært hold. Vi ble invitert inn for å representere betong- og asfaltfaget, og vi stilte opp med stolthet.
Campen samlet ti bransjeorganisasjoner som fikk presentere seg for elevene. For oss i NCC var dette en unik mulighet til å vise frem alt det spennende bygg- og anleggsbransjen har å by på – og til å inspirere ungdom til å velge yrkesfaglig utdanning.
Engasjement
Det er utrolig givende å møte elever, se engasjementet i øynene deres og høre latteren når de får sitte på maskinene vi har med. Tre dager på messe med så mange nysgjerrige ungdommer gir håp om at vi også i fremtiden vil få inn mange flinke lærlinger.
- Les mer om Våre prosjekter
Mange lærere og elever blir overrasket over hvor godt man tjener som lærling og fagarbeider – og at man slipper studielån. Det er gøy å kunne vise frem bygg, tunneler, hoppbakke, sykehus og badeanlegg som de faktisk har kjørt forbi og kjenner igjen.
Lønn fra dag én – og en trygg vei inn i arbeidslivet
Å være lærling i NCC betyr:
- 💰 Lønn fra første dag – hele utdanningsløpet
- 🛠 Praktisk opplæring med erfarne fagfolk
- 📜 Mulighet for fast jobb etter fagbrev
- 🚀 En vei inn i en bransje med stort behov for kompetanse
- 🤝 Nettverksbygging på tvers av hele NCC gjennom introdag og lærlingtreff
Samarbeid og innsats gir resultater
Rekruttering krever innsats og relasjoner. Derfor er vi i NCC opptatt av å være i dialog med skolene – gjennom skolebesøk, praksisplasser og prosjektbesøk.
Jeg er takknemlig for alle våre engasjerte ressursledere, fagarbeidere og lærlinger som stiller opp og bidrar.
- Vil du bli lærling i NCC? Sjekk mulighetene
Vi har også et tett samarbeid med opplæringskontorer, og gjennom året har vi produsert flere filmer som skal brukes i ulike kanaler for å vise frem bransjen og våre dyktige fagfolk.
Fremtiden bygges nå – sammen med ungdommen
Vi vet at bygg- og anleggsbransjen trenger flere dyktige fagarbeidere. Derfor er det viktig at vi viser frem mulighetene – og at vi gjør det med stolthet. For fremtiden bygges nå, og den bygges best når ungdom får være med fra starten.
Bli kjent med NCC – Make it happen